Czy Gwarancje na auta używane faktycznie działają?

Jest to pytanie, przed którym staje wiele osób nabywających samochód używany i zabezpieczenie w postaci Gwarancji.

Tworząc Program samochodyzgwarancja.pl również mieliśmy bardzo zróżnicowane poglądy na oferty firm gwarancyjnych. Dlaczego? Naszym celem od początku było stworzenie pewnego i bezpiecznego miejsca zakupu samochodu używanego z dodatkowym, działającym zabezpieczeniem pojazdów oferowanych przez sprzedawców Programu. Stanęliśmy więc przed wyborem firmy, która dołączy do naszego przedsięwzięcia. Wzięliśmy pod uwagę wszystkie plusy i minusy ofert poszczególnych firm, w konsekwencji czego zdecydowaliśmy się wybrać GetHelp.pl. Zacznijmy jednak od początku, od znaczenia i potrzeby posiadania Gwarancji na auto używane.

Po co jest Gwarancja na auto używane?

Zacznijmy od tego, że zakup auta używanego wiąże się z pułapkami i zagrożeniami rynku sprzedaży samochodów używanych, o których istnieniu pewnie niejednokrotnie sami się przekonaliście.  Pułapki czekają na Was nie tylko u handlarzy, ale również u osób prywatnych, a nawet waszych krewnych. Niemal połowa sprzedawanych aut używanych posiada wady ukryte, w przypadku których można dochodzić swojego prawa z tytułu rękojmi, jednak niestety wielokrotnie jest to wręcz walka ze sprzedającym, z której kupujący może nie wyjść zwycięsko. Posiadając Gwarancję na auto używane podstawiasz samochód do wybranego przez siebie warsztatu, a firma Gwarancyjna pokrywa koszty związane z naprawą, niejednokrotnie zapewniając Ci samochód zastępczy. Pamiętaj jednak, że Gwarancja obejmuje usterki, które wystąpią po zakupie, za te, które już były odpowiada sprzedawca.

Jaka jest wartość Gwarancji?

Jest kilka głównych wartości płynących z Gwarancji na samochód używany.

Pierwszą z nich jest pewność i poczucie bezpieczeństwa.

Po zakupie auta używanego niemal każdy odczuwa swego rodzaju niepokój, czy w samochodzie nie wystąpi zaraz mniejsza lub większa usterka. Posiadając Gwarancję możesz być spokojny wiedząc, że nie zostaniesz sam z problemem.

Drugą wartością jest ochrona finansowa.

Szczególnie te niespodziewane, nagłe awarie zawsze odczuwane są najmocniej.  Posiadając Gwarancję nie ponosisz kosztów naprawy, robi to za Ciebie firma Gwarancyjna. Jest to szczególnie ważne, jeśli usterka pojawi się zaraz po zakupie auta, który już przysporzył Ci dużych kosztów.

Trzecią zaś jest profesjonalna obsługa i pomoc.

W przypadku wystąpienia awarii dobra Gwarancja pokrywa koszty zarówno części, robocizny, jak i holowania. Wybierając firmę Gwarancyjną zależało nam, aby każdy Kupujący w Programie smaochodyzgwarancja.pl miał zapewnioną całodobową obsługę i pomoc. Większość firm gwarancyjnych pracuje od 9:00 do 17:00, w GetHelp uzyskacie całodobową obsługę. Tutaj wspomnimy Wam jeszcze o aplikacji, do której dostęp zyskujecie wraz z Gwarancją – iHelp, przy pomocy ktorej bardzo szybko wezwiecie holowanie do miejsca, w którym się znajdujecie.

Prawdziwa Gwarancja na samochód używany

Dlaczego taki nagłówek?

W Programie samochodyzgwarancja.pl firmą, która zapewnia Gwarancje do każdego samochodu jest GetHelp.pl, która zdobyła nasze uznanie do tego stopnia, że jesteśmy w stanie określić ją mianem najlepszej firmy gwarancyjnej w Polsce.

Dlaczego tak twierdzimy?

Ogromną wartością dla nas jest to, że w GetHelp Gwarancja naprawdę działa. Co to znaczy? W przypadku awarii auta otrzymasz faktyczną pomoc i pokrycie kosztów naprawy. Oczywiście są plusy i pewne minusy, które chętnie Wam przybliżymy. Potwierdzają je opinie Klientów, opinie, które możesz sprawdzić! Jest to o tyle ważne, ponieważ większość firm gwarancyjnych nie posiada żadnych informacji i opinii, przez co nie jesteście w stanie ich zweryfikować.

Zalety i wady Gwarancji

Minusy:

– Gwarancja GetHelp.pl nie obejmuje części eksploatacyjnych, takich jak: klocki, filtry, oleje, czy rozrząd. Są to elementy, które należy wymienić zaraz po zakupie używanego samochodu.

– Gwarancja GetHelp.pl posiada ograniczenie co do kosztów jednorazowej naprawy. W podstawowej opcji jest to 2 tysiące złotych, w rozszerzonej zaś 4 tysiące lub nawet 8 tysięcy złotych.

– Gwarancja nie zadziała w przypadku stłuczki, jest zabezpieczeniem przed usterkami i awariami nie związanymi z rozbiciem samochodu

– Każda opcja Gwarancji posiada swoje ograniczenia co do limitu przejechanych kilometrów od zakupu samochodu. W podstawowej opcji jest to 10 tysięcy kilometrów, a jeśli zdecydujesz się na rozszerzenie Gwarancji będzie to 20 tysięcy kilometrów.

 

Plusy:

GetHelp.pl jest polską firmą. Dlaczego jest to ważne? W przypadku sporu lub niezgodności jesteś chroniony prawem polskim i europejskim. Poznaliśmy przypadki firm oferujących wysokie limity kosztów jednorazowej naprawy, tyle tylko, że rzadko kiedy były one wypłacane, a sama firma znajdowała się na Cyprze, czy w Gibraltarze.

GetHelp.pl jako jedyna firma posiada elastyczną formę Gwarancji. Co to oznacza? Poza tym, że sam wybierasz sobie opcję Gwarancji, która Ci najbardziej odpowiada to w przypadku, gdy po namyśle stwierdzisz, że chciałbyś, aby Twoja Gwarancja była nieco inna możesz w ciągu trzech dni ją rozszerzyć lub przedłużyć.

– Kolejnym atutem, na który zwróciliśmy uwagę jest to, że w przypadku wystąpienia usterki sam wybierasz swój warsztat, który dokona naprawy pojazdu. Jest to istotne z tego względu, że spotkaliśmy się z przypadkami, w których Kupujący miał możliwość serwisowania samochodu wyłącznie we wskazanych warsztatach lub jedynie w ASO. W momencie, w którym zdecydował się dokonać napraw u swojego mechanika nie otrzymał środków wynikających z Gwarancji.

Co jeszcze wpłynęło na naszą decyzję?

GetHelp.pl jest firmą autentyczną, udzielającą Klientom rzetelnych informacji.

W GetHelp Gwarancja na rok jest Gwarancją na rok. Weryfikując firmy gwarancyjne spotkaliśmy się z różnymi pułapkami. Jedną z nich była Gwarancja na 5 lat, ale liczona od momentu sprzedania nowego samochodu. czyli jeśli kupisz pojazd liczący sobie 6 lat Twoja 5-letnia Gwarancja będzie tak naprawdę na rok.

 

GetHelp.pl to firma tworzona, że tak to ujmiemy „z ludzkich ludzi”, co widać na prowadzonym przez nich fanpage’u na Facebooku, na którym dzielą się historiami napraw, swoją działalnością i codziennością w pracy.  Rozpoczynając swoją przygodę na rynku firma GetHelp chciała dać osobom kupującym samochody używane opcję zabezpieczenia w postaci Gwarancji. O działaniu GetHelp świadczy ponad 2 tysiące pozytywnych opinii w Google i na Facebooku. Oczywiście zdarzają się i negatywne oceny, spowodowane doborem zbyt małej opcji Gwarancji co do czekiwań względem niej.

Dlaczego wszystkie samochody w Programie są objęte Gwarancją?

W tym miejscu zapewne zastawiasz się dlaczego wszystkie auta w Programie samochodyzgwarancja.pl zostały objęte roczną Gwarancją, skoro pochodzą tylko od sprawdzonych Sprzedawców. Odpowiadając na to pytanie, podkreślamy to, że w Programie oferowane są samochody używane. Samochody, w których po zakupie, w trakcie użytkowania mogą pojawić się usterki. Właśnie dlatego objęliśmy Gwarancją wszystkie samochody dostępne na naszej stronie. Chcemy, aby każdy Kupujący posiadał zabezpieczenie w postaci rocznej Gwarancji wliczonej w cenę auta. Każdy Sprzedawca Programu samochodyzgwarancja.pl opłaca Gwarancje do oferowanych przez siebie samochodów.

Sprzedawcy będący w Programie zostali sprawdzeni między innymi przez firmę gwarancyjną GetHelp.pl, która od lat ponosi koszty napraw usterek w samochodach używanych w obrębie całej Polski.

 

Tworząc Program pragniemy zapewnić Wam miejsce bezpiecznej transakcji, miejsce daleko poza szarą strefą, kręconymi licznikami, płaczem Niemca, czy wadami ukrytymi – miejsce, którym są samochodyzgwarancja.pl